Karşılaşabileceğiniz tüm risklere karşı her zaman hazırlıklı olmanızı sağlayan Kasko Sigortası, sizi bir yıl boyunca korur; finansal güvence altına alır. Yaşanması olası doğal afetler ve sağlık sorunlarında size ihtiyacınız olan çözümü sağlar.
Kasko; trafik sigortasının aksine, isteğe bağlı bir sigortadır. Kasko’da manevi tazminat talepleri, ek primle poliçeye dahil edilebilmektedir. Kasko poliçesine ek olarak IMM (İhtiyari Mali Mesuliyet) Sigortası, poliçeye dahil edilebilmektedir. Kasko’da IMM’i kullanabilmek için, trafik sigortası şartı bulunmaktadır, trafik sigortasının eksik kaldığı kısımlar IMM tarafından karşılanmaktadır. Kasko’da yılda bir defa oluşan cam kırılması hasar sayılmamaktadır ve hasarsızlık indirimi devam etmektedir. Kasko’ya araç arızası dahil değildir fakat aracın arıza sebebiyle kaza yapması, sigortaya dahildir. Kasko’da ‘’koltuk başına ferdi kaza’’ seçeneği bulunmaktadır, burada kişinin kaza sonucunda vefatı veya kalıcı sakatlığı ödenmektedir. Dar kaskoda, güvence altına alınan teminat kısıtlıyken, genişletilmiş kaskoda daha kapsamlıdır. Dar kaskoda ödenen prim, genişletilmiş kaskoda ödenen primden düşüktür.

Kasko Sigortası Genel Şartları

Sigortalıyı genel olarak araç kazaları, yanma, çalınma veya çalınmaya teşebbüs risklerine karşı korur. Poliçeye ek olarak istediğiniz riskleri ekleyerek, karşılaşabileceğiniz diğer durumlara karşı da kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

Kasko Sigortası Teminatları;

Çarpma-Çarpışma: Araç hareket halinde ya da hareketsizken, sigortalının ya da karşı tarafta aracı kullanan kişinin iradesi dışında, araca sabit veya hareketli bir cismin çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar kasko sigortasının genel teminatları içerisinde yer alır. Ayrıca, üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler sonucu oluşabilecek hasarlar da kasko güvencesi altındadır.
Yanma: Kaza sonucunda oluşabilecek yangın ya da patlamaların meydana getirebileceği hasara karşı güvence sağlar.
Çalınma veya Çalınmaya Teşebbüs: Aracın veya araçta bulunan aksesuarların çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucunda doğabilecek hasara karşı sigortalı güvence altına alınır. Araca sonradan takılan ses sistemler ve görüntü cihazlarının, ek teminat kapsamına alınması gerekmektedir.
Ferdi Teminatlar: Yaralanma veya hastalık durumunda sigortalının ve sigortalıya eşlik eden tarafın uygun sağlık kurumuna nakledilmesi hizmeti sağlanır. Ayrıca sigortalının tedavi görmesi gerekli bulunursa, aileden birinin seyahat ve konaklama masraflarını da kapsar.

Kaskonun Size Sağlayacağı Avantajlar:

Araç kazalarında oluşabilecek hasarları karşılar; çekici hizmeti sunulur ve ihtiyaç halinde geçici araç temin edilir. Ayrıca hırsızlık durumlarında sigorta şirketleri ek teminatlarla beraber çalınma teşebbüsünde alınabilecek hasarları karşılar; çalınan aracınızın yerine yenisini verebilir.Kasko Sigortası Sıkça Sorulan Sorular


Hayır değildir. Kasko Sigortası, Trafik Sigortası’nın aksine araç sahibinin isteğine bağlı olarak kendini ve aracını teminat altına almasını sağlar.

Kasko Sigortası poliçe yaptırdıktan bir yıl sonra yenilenmesi gerekir. Yenileme yapılmayan poliçelerde sigortalı, Kasko Sigortası’nın sağladığı avantajlardan yararlanma imkanını kaybeder.

Sigortalı aracın çalınması tespit edilmesi sonucunda poliçede belirtilen limite uygun olarak yerine yeni bir araç verilir.

Hayır bu zarar Kasko Sigortası’nın sağladığı teminatlar dışında kalır.

Kasko Sigortası fiyatları her sigorta şirketi tarafından farklılık gösterir. Bu sebeple net bir fiyat belirtilmemiştir. Sigorta şirketini arayarak belirtmiş olduğunuz teminatlar sonucunda, ödeyeceğiniz fiyatı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.Kasko Sigortası

HIZLI TEKLİF ALIN

IMC Brokerlik farkıyla en düşük fiyat garantisiyle en kapsamlı ve en kaliteli Kasko Sigortası’na sahip olmak için Hemen Teklif Alın!

Teklif Al