Doğum Sigortası; hamilelik döneminde, gebeliğin takibi için gerekli olan masrafları karşılayan bir sağlık sigortasıdır. Doğum Sigortası; bekleme süreli ve bekleme süresiz olarak hamilelik döneminde de yapılabilmektedir. Doğum Sigortası’nın hamilelik döneminden önce yaptırılması fiyat olarak avantaj sağlamaktadır. Doğum Sigortası; Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası şeklinde sunulmaktadır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarında doğum sigortası, bekleme süreli ve bekleme süresiz olarak iki şekilde yapılmaktadır. Bekleme süreli doğum sigortası kapsamında, poliçe satın alındığında kesinlikle hamilelik durumunun olmaması gerekmektedir. Doğum Sigortası’nın bekleme süresi, sigorta şirketlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bekleme süresiz sigortalarda ise poliçe satın alınıp hamile kalınabilmekte veya hamile iken poliçe satın alınabilmektedir.

Medical Park doğum paketi, Türkiye sınırlarındaki anlaşmalı hastanelerde geçerlidir. Medical Park Doğum Sigortası’nda; doğumun yanı sıra SGK kapsamında olan muayeneler ve istenilen tahlilleri karşılanmaktadır. Medical Park doğum paketinde, tercih edilen doktorun seçilebilme imkanı bulunmaktadır. Medical Park doğum paketi sahibi sigortalılar için standart hazırlanmış olan odalar sunulmaktadır. Süit odalar ve istenen ek özellikler için ekstra fark talep edilebilmektedir, tercihe göre kullanabilirsiniz.

Yurtdışı Doğum Sigortası’nın ücreti, diğer doğum sigortalarından daha yüksektir. Yurtdışı Doğum Sigortası poliçesinde yurtdışı teminatı şeçilmelidir, böylece yurtdışı doğumları kapsama dahil edilmektedir.Doğum Sigortası

HIZLI TEKLİF ALIN

IMC Brokerlik farkıyla en düşük fiyat garantisiyle en kapsamlı ve en kaliteli Doğum Sigortası’na sahip olmak için Hemen Teklif Alın!

Teklif Al