Kasko Sigortası Nedir?

Kasko Sigortası, sürüş halinde iken karşılaşılabilecek olası mal ve beden sağlığını zarar sokacak durumlarda teminat sağlayan sigorta türüdür.

Trafik kazası, yanma, çalınma ve gaspın yanı sıra doğal afetler sonucu oluşabilecek sel ve depremlerde, sigortalıda veya aracında oluşabilecek zararların poliçe limit doğrultusunda belirlenmiş olarak tamamının ya da bir kısmının ödenmesini sağlar.

Kasko Sigortası’nın Teminatları Nelerdir?

Araç sahibinin kasko yaptırması durumunda aşağıda belirtilen durumlarda teminat altına alınır, bunlar;

● Sigortalı araç, sürüş halindeyken veya hareketsizken, sigortalı iradesi dışında araca çarpılması sonucunda oluşacak zararlar genel teminat dahilindedir.

● Sigortalıya veya aracında kötü niyetli insanlar tarafından gasp edilmesi, araç içerisinde bulunan kişisel eşyaların çalınması gibi maddi zararlar kasko sigortasının sağladığı teminatlardandır.

● Sigortalı aracın herhangi bir kaza sonucunda yanma veya patlama ile sonuçlanması durumunda, maddi zararlar poliçe limit doğrultusunda belirtilmiş olan zararların ödenmesi teminatı.

● Kaza sonucunda sigortalanın fiziksel olarak aldığı darbeler sonucunda sağlık kuruluşuna nakledilmesi teminatı. Sigortalının yatış yapması durumunda sadece bir refakatçinin seyahat ve konaklama giderleri de teminat altına alınır.

Araca sonradan eklenmiş olan, ses sistemleri,görüntü cihazları ek teminat olarak belirtilmesi gereken unsurlardır.

Kasko Sigortası Teminat Dışı Kalan Durumlar Nelerdir?

Kasko Sigortası yaptıran sigortalı, aşağıda belirtilen durumlarda teminat almaz, bunlar;

● Araç bakımları yapılmayan araçta oluşabilecek; çürüme, eskime gibi zararlar poliçe teminat dahilinde sayılmaz.
● Ehliyete sahip olmayan kişilerin sigortalı aracı kullanırken yapmış olduğu kaza sonucunda oluşacak maddi ve bedeni zararlar poliçe teminat kapsamı dışında kabul edilir.
● Araç taşıma kapasitesini aşan araçlarda meydana gelen zararlar poliçe kapsam dahilinde değildir.
● Kaza sonucunda, sigortalının trafik kurallarına uymadığı, hız limitini aştığı veya alkollü araç kullandığı tespit edilirse, almış olduğu maddi ve bedeni zararlar kasko sigortası teminatları dışında kabul edilir.Kasko Sigortası Sıkça Sorulan Sorular


Hayır değildir. Kasko Sigortası, Trafik Sigortası’nın aksine araç sahibinin isteğine bağlı olarak kendini ve aracını teminat altına almasını sağlar.

Kasko Sigortası poliçe yaptırdıktan bir yıl sonra yenilenmesi gerekir. Yenileme yapılmayan poliçelerde sigortalı, Kasko Sigortası’nın sağladığı avantajlardan yararlanma imkanını kaybeder.

Sigortalı aracın çalınması tespit edilmesi sonucunda poliçede belirtilen limite uygun olarak yerine yeni bir araç verilir.

Hayır bu zarar Kasko Sigortası’nın sağladığı teminatlar dışında kalır.

Kasko Sigortası fiyatları her sigorta şirketi tarafından farklılık gösterir. Bu sebeple net bir fiyat belirtilmemiştir. Sigorta şirketini arayarak belirtmiş olduğunuz teminatlar sonucunda, ödeyeceğiniz fiyatı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.Kasko Sigortası

HIZLI TEKLİF ALIN

IMC Brokerlik farkıyla en düşük fiyat garantisiyle en kapsamlı ve en kaliteli Kasko Sigortası'na sahip olmak için Hemen Teklif Alın!

Teklif Al