Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası; hastalık, kaza ve yaralanma sonucunda tedavi masraflarını size özel hazırlanmış poliçe limit doğrultusunda ödeme sağlayan, sigortalının anlaşmalı olan özel hastanelerde teminatları kapsamında yararlanabileceği bir sağlık sigortasıdır. Özel Sağlık Sigortası’nda beklenmedik hastalıklar ve yapılan kaza sonrasında gerekli görülen tedaviler karşılanmaktadır.

Poliçede belirlenen limitler, özel ve genel şartlar doğrultusunda farklılık gösterir. Genel şartlar farklı sigorta şirketlerinde benzerlik gösterebilir. Özel şartlar ise hem sigorta şirketi hem de sigortalı istek ve ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanır.

Özel Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

Özel Sağlık Sigortası’nın sigortalıya sağladığı avantajlar şu şekildedir;

● Sigortalı, özel ve devlet ayırt etmeksizin tüm sağlık kuruluşlarından alacağı hizmetlerin sonunda, ödeyeceği meblanın poliçe limit doğrultusunda belirtilmiş olan tutarın ödenmesi imkanına sahip olur.

● Özel Sağlık Sigortası, sigortalının her türlü yüklü tedavi masraflarının ödenmesini sağlar ve bu sayede sigortalı, yüksek yaşam kalitesine sahip olur.

● Özel sağlık sigortası yaptıran sigortalı, dilerse yurtiçi ve yurtdışında, yatarak veya ayakta alacağı tedavi masraflarının poliçe limit doğrultusunda ödenmesi imkanına sahip olur.

● Özel Sağlık Sigortası’nda sigorta şirketinin belirlemiş olduğu özel şartlar kapsamında ÖBYG (Ömür boyu yenileme garantisi) hakkı verilmektedir.

● Özel Sağlık Sigortası, diğer sigorta ürünlerine göre birçok farklı imkan sağlar. Bu imkanlar sayesinde sigortalının yaşam kalitesi yükselir, fakat sigorta yaptırılmadan önce birçok karşılaştırma yapılmalıdır. Sigortalı kendine en uygun ürünü seçmeli ve bu sayede önemli sağlık sorunlarında karşılaşacağı masraflar karşısında kendini güvence altına almalıdır.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Sigortalılar özel sağlık sigortasından seçecekleri plan ve teminatlar kapsamında poliçesinden yararlanabilir.

Özel Sağlık Sigortası yaptıran sigortalı aşağıda belirtilen kapsam dahilinde sağlığını güvence altına alır;

● Sigortalının, dilediği doktor, hastane ve branştan yararlanabilmesi.
● Sigortalının, tam kapsam tedavi, teşhis, sağlık kontrolü hizmetleri sigorta kapsamındadır.
● Dünyanın neresinde olursanız olun sigorta ürününden yararlanma imkanı.
● Yatarak ve ayakta gerçekleşecek tüm tedavi masrafları.

Özel Sağlık Sigortası’nın sunmuş olduğu teminat kapsamı dahilindedir.Özel Sağlık Sigortası Sıkça Sorulan Sorular


Özel Sağlık Sigortası fiyatları, sigortalının seçmiş olduğu teminatlar doğrultusunda belirlenir. Bu sebepten dolayı net bir fiyat belirtilmemektedir.

Özel Sağlık Sigortası'ndan; SGK anlaşmalı veya anlaşmasız, sigorta şirketi tarafından anlaşma yapılmış özel sağlık sigortası networkünden yararlanabilirsiniz. Özel Sağlık Sigortası’nda sigorta şirketinin anlaşma sağlamadığı kurumlarda ise sigortalının alacak olduğu hizmet karşılığında belirlenen evraklar ile sigorta şirketinden ödeme talep edilebilmektedir.
Her sigorta şirketinde farklılık gösterebilir. Sigorta teklifi alırken hangi hastanelerde geçerli olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Poliçenizde belirlenmiş olan tüm hastanelerde, teminatlarınız doğrultusunda kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Gelir İdare Başkanlığı tarafınca belirlenen, brüt maaşının %15’ini hesaplayarak indirimden yararlanabilirsiniz.

Bu süre sigorta şirketleri tarafından farklılık gösterebilir. Anlaşmalı sigorta şirketinizde 3 ay ila 1 yıl arasında değişkenlik gösterebilir.

Özel Sağlık Sigortası’ndan;
T.C. vatandaşı olan, sigorta şirketi tarafından belirlenen yaş sınırları içerisinde olan her kişi yararlanabilir.

Özel Sağlık Sigortası’ndan
sigortalılık öncesi şikayet ve rahatsızlıklar kapsam dışında kalmaktadır.

Özel sağlık Sigortası’nda ayakta tedavi teminatında herhangi bir bekleme süresi bulunmamaktadır.
Yatarak tedavi teminatında ise sigorta şirketinin belirlemiş olduğu süreler kapsamında bekleme süresi uygulanmaktadır.Özel Sağlık Sağlık Sigortası

HIZLI TEKLİF ALIN

IMC Brokerlik farkıyla en düşük fiyat garantisiyle en kapsamlı ve en kaliteli Özel Sağlık Sigortası'na sahip olmak için Hemen Teklif Alın!

Teklif Al