Seyahat Sigortası Nedir?

Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde; hastalık, kaza, valiz kaybı vb. sorunlar karşısında zararınızı telafi eder; seçtiğiniz poliçe kapsamına göre ilaç temini, tedavi, konaklama gibi ihtiyaçlarınızı karşılar.

Seyahat Sigortası Yaptırılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Seyahat programınızın sorunsuz ilerlemesi için aşağıdaki maddeleri mutlaka kontrol etmelisiniz;
• Poliçe başlangıç ve bitiş tarihi,
• Poliçede kimlerin ve nelerin kapsandığı,
• Gidilen coğrafi bölgenin belirlenmesi,
• Başka bir ülkeye gidilecekse vize şartları uygunluğu.

Seyahat Sigortası Neleri Kapsar?

Seyahat Sigorta’nızın poliçesi sizin ekleyeceğiniz maddelere göre belirlenir. İhtiyacınız olduğunu düşündüğünüz teminatları poliçenize ekleyerek, kendinize özel sigortanızı oluşturabilirsiniz.

Poliçenize ekleyebileceğiniz seyahat sigortası teminatları:

Kaza Sonucu Vefat: Bu teminat, sigortalının kaza sonucu vefat risklerini kapsar. Bu teminatın alınması durumunda, sigorta tazminatından yararlanacak kişiye poliçede belirtilen limitler dahilinde tazminat ödenir.

Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık: Sigortalının kaza sonucu tam veya kısmi olarak kalıcı sakatlık geçirmesi halinde poliçede belirtilen limitler dahilinde, sakatlığının derecesine göre kişiye tazminat ödenir.

Yurt Dışındaki Seyahati Süresince Hastalık veya Yaralanma Durumunda Tıbbi Tedavi Giderleri: Sigortalının yurt dışı seyahati sırasında önceden var olan ya da kronik hastalıklar dışındaki bir nedenden dolayı hastalanması, kaza geçirmesi durumunda ortaya çıkan hastane, ameliyat ve tedavi masrafları bu teminat kapsamında karşılanır.

Seyahat Sırasında Hastalanma veya Yaralanma Halinde Uygun Bir Tıbbi Merkeze Nakil Giderleri: Sigortalının hastalanması veya yaralanması halinde ambulans ve refakatçi doktor giderleri bu teminat kapsamında karşılanır.

Acil İlaç Getirilmesi veya Gönderilmesi Giderleri: Sigortalının seyahat ettiği yerde bulunmayan ilaçların ilgili doktor tarafından acil olarak yazılması ve sigortalıya gönderilmesi ile ilgili giderler bu teminat kapsamında karşılanır.

Yurt Dışı Seyahati Sırasında Hastalık veya Yaralanma Nedeniyle Konaklama Süresinin Uzatılmasına Bağlı Giderler: Sigortalının daimî ikamet ettiği ülke dışında hastalanması veya yaralanması durumunda, daimî ikamet ülkesi dışında kalış süresinin uzaması ve bu sürenin uzamasının hastalık veya yaralanma sonucu olduğu ilgili doktor tarafından belgelenirse, otel veya diğer konaklama giderleri bu teminat kapsamında karşılanır.

Konaklama Süresinin Uzadığı Durumlarda Aile Üyelerinden Birinin Hastanenin Bulunduğu Yere Seyahatinin Giderleri: Sigortalının, hastanede belirli bir süreden fazla kalması gereken durumlarda ikamet ülkesinde hastanenin bulunduğu yere yapacağı seyahat masrafları ve yurt dışında hastanenin bulunduğu yere yapacağı seyahat masrafları bu teminat kapsamında karşılanır.

Seyahatteyken Sigortalının Evinde Meydana Gelebilecek Bir Hasar Sebebiyle Eve Geri Dönüş Masrafları: Sigortalının seyahati esnasında, evinde meydana gelebilecek hırsızlık, kapı ve pencerelerin zorlanması, yangın veya patlama sonucunda oturulamaz hale gelmesi ya da fazla zararın ortaya çıkması durumunda, eve geri dönüş masrafları bu teminat kapsamında karşılanır.

Seyahat Süresince Yakın Bir Aile Üyesinin Vefatı Nedeniyle Acil Geri Dönüş Masrafları: Sigortalının seyahati süresince yakın bir aile üyesinin vefatı nedeniyle acil geri dönüş masrafları karşılanır.

Yolculuk Süresinde Vefat Halinde Cenazenin Yurda Nakli ve Eşlik Edenlerin Geri Dönüş Organizasyonu ve Giderleri: Sigortalının vefatı halinde cenazenin yurda nakli ve eşlik edenlerin geri dönüşleri ile ilgili giderler bu teminat kapsamında karşılanır.

Teminat Konusu Tüm Haller ile İlgili Acil Mesajların Gönderilmesi Giderleri: Sigortalının talebi üzerine yukarıdaki tüm teminatlar kapsamındaki konularla ilgili olarak acil veya gerekli mesajların gönderilmesi ile ilgili giderler bu teminat kapsamında karşılanır.

Seyahat Esnasında Kayıp Bagajın Bulunması Halinde Sigortalının Evine veya Seyahat İçin Tasarlanan Varış Yerine Gönderilmesi Giderleri: Sigortalının seyahati esnasında bagajının kaybolması halinde, bagajının bulunmasıyla ilgili yardım ve varış yerine ulaştırılmasıyla ilgili giderler bu teminat kapsamında karşılanır.

Tarifeli Uçuşlarda Gecikmeli Bagajın Tazmini: Tarifeli uçuşlarda bagajın kaybolması ve 24 saat içinde bulunamaması halinde havayolu şirketinin kayıp raporu şartı ile acil kişisel ihtiyaçlar bu teminat kapsamında karşılanır.Seyahat Sigortası

HIZLI TEKLİF ALIN

IMC Brokerlik farkıyla en düşük fiyat garantisiyle en kapsamlı ve en kaliteli Seyahat Sigortası’na sahip olmak için Hemen Teklif Alın!

Teklif Al