Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, sizi ve sevdiklerinizi olası hastalık, kaza ve yaralanma sonucunda ortaya çıkabilecek maddi masraflarınız konusunda güvence altına alan sigorta türüdür.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına sahip olan sigortalı, SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında alacağı sağlık hizmetlerinde, ödenmesi gereken fark ücretlerinin poliçe limit doğrultusunda ödenme imkanına sahip olur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası; SGK anlaşması bulunan anlaşmalı özel hastanelerde, ek ücret ödenmeden test, tahlil, muayene gibi işlemlerin yapılmasıdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan yararlanabilmek için:
● T.C. vatandaşı olmak,
● SGK’lı olmak ve sigortada belirtilen yaş sınırının altında olmak gerekmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na sahip olacak sigortalıya, sigorta bitiş tarihine kadar aşağıda belirtilen durumlar için teminat sağlanır;

● Yatarak Tedavi Teminatı: cerrahi ve dahili yatışlar, yoğun bakım masrafları ve küçük müdahaleler dahil tüm tedavi masraflarının poliçe limit doğrultusunda karşılanma imkanı,
● Ayakta Tedavi Teminatı: özel hastanelerde alınması zorunlu olan katılım payı dışında hiçbir fark ödemeden alacağınız doktor muayene, laboratuvar hizmetleri, radyoloji görüntüleri ve tanı yöntemleri masraflarında, sigortalıya poliçe limit doğrultusunda teminat sağlanır.

Reçete masrafları, poliçe öncesinde yaptırılan hastane masrafları, diş ve göz tedavi masrafları ve estetik operasyon dahilinde yapılan tüm hizmet bedelleri teminat dışında kabul edilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın Sağladığı Avantajlar;

Tamamlayıcı Sağlık Sigorası’na sahip olacak sigortalıya, sigorta bitiş tarihine kadar sağlanacak avantajlar aşağıdaki gibidir;

● Sigortalının, özel hastanelerde ödemek zorunda olduğu fark ücretlerinin, poliçe limit doğrultusundan belirlenen tutarın ödenmesi imkanına sahip olur.
● Poliçe teminatlarını kapsayan tüm sağlık hizmetlerinde hekim ve hastane seçeneklerinde birden fazla seçim avantajı.

Kurumlara Sağladığı Avantajlar;

● Kurum çalışanlarına aidiyeti arttırma avantajı,
● Kurum çalışanlarına sunulan özel sağlık sigortası için ödenen tutardan daha düşük tutarlara sağlık hizmeti avantajı,
● Kurumların, çalışanlara sağladığı bu imkan sayesinde vergi indiriminden yararlanma avantajına sahip olur.Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sıkça Sorulan Sorular


0-64 yaşında bulunan tüm T.C. vatandaşları seçilecek poliçe kapsamında Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'dan yararlanabilir.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda 38 haftadan küçük olan bebekler prematüre kabul edilmeleri sebebiyle sigortaya dahil edilmemektedir.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda yaş sınırı 64 olarak belirlenmiştir.

Muayeneyi gerçekleştiren doktor kendi branşı ile ilgili bir işlem olmadığına karar verip bir başka branşa yönlendirir ve konsültasyon yapar ise 1 muayene hakkı sayılır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, sigortalıyı yatarak ve ayakta gerçekleştirilen tedavi masraflarını teminat altına alır.

Kredi kartı ile Tek çekim, Ya da Sigorta şirketlerine göre değişen taksit imkanlarından yararlanarak, prim ödemelerini gerçekleştirebilir.

Evet. Tüm öğrenciler 24 yaşını doldurana kadar, ebeveynleri sayesinde SGK’dan faydalanabilir. Bu kişiler okullarından alacağı basit bir yazı ile durumu SGK'ya bildirmeleri gerekmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçe başlangıç tarihinden itibaren oluşan şikayet ve rahatsızlıklarda geçerlidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası primi; yaş, cinsiyet ikamet ve meslek faktörleri çerçevesinde değişkenlik göstermektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yatarak, yatarak ve ayakta tedavi teminatı olarak yapılmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarında bekleme süresi ise Sigorta Şirketine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genel olarak tamamlayıcı sağlık sigortalarında bekleme süresi 3 aydır.Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

HIZLI TEKLİF ALIN

IMC Brokerlik farkıyla en düşük fiyat garantisiyle en kapsamlı ve en kaliteli Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na sahip olmak için Hemen Teklif Alın!

Teklif Al